Menü

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

16 Mart 2011 - Saç Ekim

Saç nakli; iki kulak arası ve ensenin üst bölümünde kalan, genetik olarak hiç dökülmeme özelliğine sahip saç köklerinin, saçsız alanlara açılan mikro kanallara özel tekniklerle tek tek nakledilmesi işlemidir. Yeni yöntemlerle iz, ağrı ve şişlik olmamaktadır.

Son yıllarda geliştirilen mikromotorlu FUE sistemi ile saç ekimi çok daha kısa sürede gerçekleştiriliyor.

[box type=”warning”] Saç ekimi merkezleri seçilirken nelere dikkat edilmelidir?[/box]

Sağlık Bakanlığı’nca yayınlanan yönetmelik uyarınca, hastaneler dışında bir alanda saç nakli yapılamaz. Nakil işleminin Estetik cerrah veya dermatolog eşliğinde yapılması gerekir. Uygun ortam ve koşulları tam sağlanmayan ve ehil olmayan ellerde yapılan saç ekimleri sonucunda kişilerin verici alanlarının büyük bir kısmının kaybı sonucu ikinci bir operasyon için şansları azalmaktadır.

Doktor olmayan kişiler, sağlık personeli olmayan ekipler tarafından yapılan saç ekimleri sonucunda oyuncak bebek saçı görümünde saçlara sahip insanların sayısı arttı. Doğru ellerde yapıldığında son derece doğal görüntüye kavuştuğunuz bu işlemler hastane dışındaki ortamlarda profesyoneller tarafından yapılmadığı için düzeltme ameliyatlarının sayısında büyük artışlar meydana geldi. Estetik Cerrah ya da dermatolog eşliğinde yapılması gereken saç ekim işlemi ameliyathane ortamında özel şartlarda yapılmalıdır . Kişiler saç ekimi ya da saç sorunlarını danışmak için hastaneleri tercih etmelidir. Saç ekimi gibi ciddi bir operasyon karşılıklı hasta doktor ve hastane arasındaki güven ilişkisine bağlıdır.

Saç nakli doğru yerde ve ellerde yapıldığında, doğru takip edildiğinde % 100 başarılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir