Menü

Saç Ekiminde Türkiye

25 Mart 2011 - Saç Ekim

Avrupalılar Türkiye’de Saç Ektiriyor

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği (ISAPS) tarafından yapılan bir araştırmaya göre estetik cerrahi dünya çapında büyük bir ticaret alanı halini aldı. Estetik ameliyatların en sık uygulandığı ülkelerden birinin de Türkiye olduğu ortaya çıktı. Bu alanların başında da saç ekimi geliyor.

Saç Ekimi konusunda halen avrupada bulunan kliniklerin çoğu müşterisizlikten kapanıyor fakat Türkiye’de saç ekimi operasyonu yaptıracak hastalar kliniklere akın ediyor. Bu da çok daha uygun beldellerle saç ekimi ve diğer saç restorasyonu uygulamalarının yapılmasına olanak tanıyor.

Dünyadaki bütün estetik ameliyatlarının dörtte üçünün gerçekleştirildiği 25 ülkede yapılan araştırmada Türkiye dokuzuncu sırada yer aldı. Avrupa sıralamasında ise Türkiye’nin Almanya’dan sonra estetik ameliyatların en sık gerçekleştirildiği ikinci ülke olması dikkat çekti. Dünya çapında estetik cerrahinin en sık kullanıldığı ülke ise ABD. Estetik cerrahi müdahalalerin başında ise erkeklerde saç ekimi, kadınlarda ise; yağ aldırma, göğüs büyütme, kirpik germe ve burun düzeltmenin geldiği öğrenildi. Botoks ise yüzde 32,7 oranı ile cerrahi olmayan müdahalelerin başında geliyor.

Türkiye’nin estetik cerrahinin en çok uygulandığı ülkeler arasında yer almasındaki etkenlerden biri de bir çok Avrupalının saç ektirmek için Türkiye’ye gelmesi. Çin, Brezilya, Hindistan ve Meksika gibi gelişmekte olan ülkelerin ABD’den sonra estetik cerrahiye en çok başvurulan ülkeler olması ise sektörün bütün dünyaya yayıldığının bir göstergesi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir