tarihinde yayınlandı 6 Yorum

Saç Ekimi Genel Bilgileri

 • Öncelikle saç ve saç dökülmesi hakkında bilgi vermekte fayda var.Saç dökülmesi çoğunlukla erkeklerde görülen, genetik, hormonsal değişikliklere ve yaşa bağlı olarak gelişen bir durumdur.
 • Kişide fiziksel ve buna bağlı olarak da psikolojik sorunlara sebebiyet verir. Saç kaybı, çeşitli hastalıklardan ya da yanma vb. gibi durumlardan da kaynaklanabilir.
 • Erkeklerde görülen saç dökülmesi, her toplumda yaygın olan önemli bir sorundur.
 • Birçok insan saçlarının dökülmesini önlemek ve dökülen saçlarının da yeniden çıkmasını sağlamak için çaba sarf etmektedir.
 • Normal bir insanda ortalama 100.000 adet saç teli vardır. Bu saçlar zamanla kendilerini yenilerler.
 • Günde yaklaşık olarak 90-100 adet saç telinin dökülmesi normal kabul edilir ve bu saçların yerine yenileri çıkar.
 • Baştaki saç sayısı ve saç kalınlığı kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca, yaşa bağlı olarak saçın büyüme hızı da değişir.
 • Erkeklerde saç dökülmesi genelde alında ve tepededir. Başın arka kısmında saç dökülmesine rastlanmaz. Bunun nedeni iki farklı saç kökünün olmasıdır.
 • Alındaki ve tepe bölgedeki saç kökleri Testosteron Hormonuna duyarlıdır ve bu hormon bu bölgelerdeki saç köklerine zarar verdiği için Erkek tipi saç dökülmesi buralarda gerçekleşir. Diğer bölgelerdeki saç kökleri, Testosteron Hormonuna duyarlı olmadıkları için dökülmediğinden, bu bölgelerden alınan saç kökleri, dökülen bölgelere ekilir.
 • Bu ekilen saç kökleri Testosteron’ a karşı duyarlı olmadıkları için, yeni ekildikleri bölgede de “Testosteron’a bağlı dökülme” göstermezler. Ayrıca, kişinin kendi saçı kullanıldığı için de görüntü gayet doğal olur.Saç Ekimi işlemi tamamlandıktan sonra, kişi evine dönebilir.
 • İlk 2 gün saçlar yıkanmaz ve bu süreden sonra saç her gün özel bir madde ile yıkanır.
 • Saç ekiminden birkaç gün sonra alın bölgesinde şişlik ve morluklar oluşabilir, fakat bu geçici bir durumdur ve 1-2 gün içerisinde bu şişlik ve morluklar kaybolur.
 • Yeni ekilen saçlar bir süre sonra dökülürler ve yaklaşık 3 ay içerisinde yeniden çıkmaya başlarlar.
 • Saçlar alındıkları bölgedeki büyüme hızları ile saçın ekildikleri bölgede büyümeye devam ederler ve bu saçlar, yukarıda da belirttiğimiz gibi, dökülen bölgelerdeki saç köklerinden farklı yapıda oldukları için, dökülmezler.
 • Herkesin saçındaki dökülme ve açıklı oranı farklıdır. Bu nedenle kişi uzman bir hekim tarafından muayene edilmeli ve hangi bölgelere ne sıklıkta saç ekileceğine karar verilmelidir.
  Öncelikle saç ve saç dökülmesi hakkında bilgi vermekte fayda var.
 • Saç dökülmesi çoğunlukla erkeklerde görülen, genetik, hormonsal değişikliklere ve yaşa bağlı olarak gelişen bir durumdur. Kişide fiziksel ve buna bağlı olarak da psikolojik sorunlara sebebiyet verir. Saç kaybı, çeşitli hastalıklardan ya da yanma vb. gibi durumlardan da kaynaklanabilir.
 • Erkeklerde görülen saç dökülmesi, her toplumda yaygın olan önemli bir sorundur. Birçok insan saçlarının dökülmesini önlemek ve dökülen saçlarının da yeniden çıkmasını sağlamak için çaba sarf etmektedir.
 • Normal bir insanda ortalama 100.000 adet saç teli vardır. Bu saçlar zamanla kendilerini yenilerler.
 • Günde yaklaşık olarak 90-100 adet saç telinin dökülmesi normal kabul edilir ve bu saçların yerine yenileri çıkar.
 • Baştaki saç sayısı ve saç kalınlığı kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca, yaşa bağlı olarak saçın büyüme hızı da değişir.
 • Erkeklerde saç dökülmesi genelde alında ve tepededir. Başın arka kısmında saç dökülmesine rastlanmaz.
 • Bunun nedeni iki farklı saç kökünün olmasıdır. Alındaki ve tepe bölgedeki saç kökleri Testosteron Hormonuna duyarlıdır ve bu hormon bu bölgelerdeki saç köklerine zarar verdiği için Erkek tipi saç dökülmesi buralarda gerçekleşir.
 • Diğer bölgelerdeki saç kökleri, Testosteron Hormonuna duyarlı olmadıkları için dökülmediğinden, bu bölgelerden alınan saç kökleri, dökülen bölgelere ekilir.
 • Bu ekilen saç kökleri Testosteron’ a karşı duyarlı olmadıkları için, yeni ekildikleri bölgede de “Testosteron’a bağlı dökülme” göstermezler. Ayrıca, kişinin kendi saçı kullanıldığı için de görüntü gayet doğal olur.
 • Saç Ekimi işlemi tamamlandıktan sonra, kişi evine dönebilir.
 • İlk 2 gün saçlar yıkanmaz ve bu süreden sonra saç her gün özel bir madde ile yıkanır. Saç ekiminden birkaç gün sonra alın bölgesinde şişlik ve morluklar oluşabilir, fakat bu geçici bir durumdur ve 1-2 gün içerisinde bu şişlik ve morluklar kaybolur.
 • Yeni ekilen saçlar bir süre sonra dökülürler ve yaklaşık 3 ay içerisinde yeniden çıkmaya başlarlar. Saçlar alındıkları bölgedeki büyüme hızları ile saçın ekildikleri bölgede büyümeye devam ederler ve bu saçlar, yukarıda da belirttiğimiz gibi, dökülen bölgelerdeki saç köklerinden farklı yapıda oldukları için, dökülmezler.
 • Herkesin saçındaki dökülme ve açıklı oranı farklıdır. Bu nedenle kişi uzman bir hekim tarafından muayene edilmeli ve hangi bölgelere ne sıklıkta saç ekileceğine karar verilmelidir.

Saç Ekimi Genel Bilgileri” üzerine 6 yorum

 1. Merhaba,Ben 6 ay önce fue tekniği ile birlikte 3000 kreft ektirdim.Sonuç gerçekten maşallah diyelim,harika.
  Fakat ekilen saçlar alın çizgisinin üst kısmında daha yoğun ve daha önce çıktı.Kafamın üstünde orta bölgelerde ise hala gözle görülür bir kısım seyreklik var.Peki zamanla kalan seyrek bölge de sıklaşacakmıdır? Aldığım duyuma göre,ekilen saçın çıkma döngüsü önden arka bölgeye uzandıkça yavaşlıyormuş.Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

  1. 6 ay saçların yeniden çıkmış olması için yeterli bir süre, eğer kaşınmalar devam ediyorsa yeni saçların çıkacak anlamına gelir fakat 6 aydan sonra bu çok daha az olur. yine de tam sonucu 1. yılın sonunda göreceksindir. Yani saçlarında sıklaşma az da olsa olabilir.

 2. selam benim saçlarım Mega Hair Trans saç ekim merkezinde ekildi 8 saat sürdü toplamda ensemden alındı saç köklerim hiçbir sorun yaşamadım ekim esnasında bir kaç gün sonra saç köklerimin alındığı yerler kabuk kabuk oldu ama hemen döküldü geri fazla uzun sürmedi iyileşmesi şuan belli bile olmuyor saç kökü alındığı şimdi 3. ayımdayım sabırsızlıkla saçlarımın çıkmasını bekliyorum 🙂

 3. selam saç ekimi yaptırmaya karar verdim ama nasıl olcak kime ektircem diye düşünürken aklıma form sayfaları geldi birçok yeri inceledim Gülten Ünveren hanıma saç ektirip memnun kalan arkadaşların yazılarını okudum öncesi sonrası fotoğraf paylaşmışlar gerçekten çok iyi iş çıkarmışlar bende Gülten hanıma ekim yaptırmaya karar verdim

 4. Merhaba saç ekiminden sonra hayatım değişti diyebilirim çevremdeki kızların bakışları bile farklılaştı tabi kendime olan güvenimde arttı yani 🙂 iyiki saç ekimi yaptırmışım iyiki Mega Hair Trans ile tanışmışım Gülten Ünveren hanıma çok çok teşekkür ederim

 5. Merhaba saçlarımda aşırı dökülme oldu saç dökülme nedenlerini araştırdım vitaminler kullandım dökülmenin önüne geçmeye çalıştım ama malesef çok seyrekleşti saçlarım bende dış görünüşe çok önem veren biri olarak bu sorundan kökünden kurtulmaya karar verdim saç ekimi yaptırma kararı aldım araştırdım en iyi saç ekimi yapan yer neresi diye insanlar Gülten Ünveren hanımı çok övmüşler fotoğraflar paylaşmışlar bende Gülten Ünveren hanıma ekim yaptırmaya karar verdim ekim sonrasındada saçlarım uzayınca buraya tekrar yazacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.