Saç Ekiminde Başarı Oranı Nedir?

Saç ekimi gün geçtikçe yaygınlaşan bir işlem. Yakınlarımızda, çevremizde ve televizyonda izlediğimiz aktörlerde bu işemin yapıldığını sıklıkla görüyoruz.

Saç ekimi işlemi oldukça ciddiye alınması gereken bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılan bir işlem olsa bile kesinlikle hastane otamında yapılması şarttır. Ayrıca uzman Estetik ve Plastik cerrahlar tarafından uygulanması gerekir. Aksi halde üzülebileceğiniz  sonuçların ortaya çıkması muhtemeldir.

Saç ekiminde kök kaybı uygulanan yönteme göre değişir. FUT saç ekimi tekniğinde saç kaybı yaklaşık %10-15 tir. FUE saç ekimi tekniğinde ise %10 dur. Bunun dışında yanlış yapılan saç ekimleri,köklerin alınması ve ekilmesi sırasına gördüğü hasar (ki eğer yanlış ellerde saç ekimi gerçekleştirilirse) veya kişinin saç ekimi sonrası ekim bölgesini iyi koruyamamasına bağlı kayıp oluşabilir.

Kısacası saç ekimi işlemini ciddeiye alıp uzman ellere teslim edilmesi başarı payını yüzde yüze çıkartır. Saç kökü nereye ekilirse o kısımda saçlar yeniden çıkmaya başlar. Önemli olan saçınızı ömür boyu kullanacağınız için, size yakışan ve yüzünüze uyan şeklin de uzmanlar tarafından belirlenmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.