Saçlarınız Güçlendirmenin Bir Başka Yolu

Zeytinyağı saç bakımı ile saç problemleri, bir takım hastalıklar ile kellik sorunları bir nebzede olsa ortadan kaldırılarak sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç insanların dış görünümü için sonderece önemli bir etkendir, her insan güzel görünmek ister, onun için her kişi sağlıklı saçlarım olsun ister.

Saç bakımı için kullanılan kimyasal kozmetik ürünleri yerinedoğal tabiat ürünlerini tercih etmelisiniz. Bunun için dışarıda satılan doğal ürünleride almak zorunda değilsiniz evde kendi mutfağınızda bulunan doğal ürünlerin karışımı ile oluşturulan formülleri saçınıza uygulayarak saç dökülmesini önleyerek zeytin yağı saç bakımı ile sağlıklı saç köklerini sağlamanızmümkün. Saç bakımında kullanılan organik tabiat ürünlerisağlık bakımından yüksek derecede önem sağlıyor.

Doğa üzerinde insan sağlığı için birçok yararlı tabiat ürünleri ile bitkiler vardır ki tahmin bile edemezsiniz. Bunları öğrenmek için birçok şifalı bitkiler kitabı bulunmaktadır, ancak sizlere bizim önerimiz şifalı bitki saç bakımı için zeytin, yani zeytin yağı.

Zeytin yağının birçok derde çare olduğu bilinir. Birkaç hususda biz belirtelim, zeytin yağından yapılmış maske ile saç bakımı için muhteşem bir organik çözüm. Belirttiğimiz bu karışımı mutfağınızda kolaylık yapabilecek ve sağlıklı saçlarınıza kavuşacaksınız. Başka yönden bakmak gerekirse bu karışım piyasada bulunan saç bakım ürünleri kadar pahalı bir miktarda size mal olmayacak.

İşte zeytin yağı saç bakımı formülü;

  • 5 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yumurta

Sadece bu malzemeleri karıştırarak mask yapılabilir duruma getireceksiniz ardından saçınıza ovarak sürüceksiniz. Bir bone ile streç gibi kafanıza geçirin 15 dk kadar bekleyin. Sonrasında saçını bol su ile yıkayıp durulayın.

İşte bu formülü haftada 1 ile 2 kez arasında uygulayın ve saçınızdaki değişime gözle görülebilir nitelikte şahit olacaksınız. Saçlar dolgun, sağlam, sağlıklı ve dökülmeyen saç olduğunu karışımı maske olarak uygulayınca fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.