tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Saç Ekimiyle 10 Yıl Gençleşin

sac ekimi ile genclesin

Saç ekim operasyonu sonrası insanların hem psikolojik anlamda hemde görüntü anlamında 10 yıl gençleşmektedir.

Aynaya baktığında bambaşka bir yüzle karşılaşıyorsun. Bu olumlu ruh hali inansının yüzüne de yansıyor hatlarında bile görülüyor. Bu sayede insanların kendine olan güveni yükseliyor.

Saçımız Neden Dökülüyor?

Saç dökülmesi özellikle 19-20 yaşlarda veya 30-35 yaşları arasında aşağıdaki nedenlere bağlı olarak hızlanır.

  • Stress,
  • Saç Bakımda kullanılan yanlış ürünler,
  • Ailevi geçiş,
  • Demir Eksikliği Anemisi,
  • Çinko Eksikliği,
  • Çeşitli Hastalıklar,

Bunlardan en sık görülenini ailevi geçiş gösteren androgenetik alopesia denen erkeksi tipteki saç dökülmesi oluşturmaktadır.

Saç Ekiminde İlk Adım

Saç Ekiminde ilk adım olarak,Hastamızın saçlarının operasyonu yapacak olan doktor tarafından incelenmesiyle başlar. Donör (saçların alınacağı bölge) Alan saçların sıklığı ve kalitesi açısından Dansitometre ile incelenerek, kapatılacak alnın büyüklüğü ve sıklığının ne olcağı konusunda yaklaşık bir kanıya varılır ve saç ekimi yaptıracak kişi ile bu bilgi paylaşılır. Eğer saçlar ekim için uygunsa,seanslar ve sonuçlar hakkında bilgi verilir.

Operasyon Başlıyor

Ensede sadece saçların alınacağı bölüm traş edilerek hazırlanır. İşlem bitiminde ense traşınızda herhangi bir görüntü değişikliği olmaz.

Lokal Anestezi

Operasyonda ilk olarak donör alanda köklerin alınacağı bölgelokal anesteziile uyuşturulur. Hastamızın hiç ağrı duymayacak seviyeye gelince işleme başlanır. İşlemde biranestezi uzmanı doktor` da sizi sakinleştirerek ağrınız olmamasını sağlar.

Köklerin Alınması

Köklerin alınacağı bölge tamamen uyuşturulduktan sonra, Ense bölgesindeki kökler çok özel bir cerrahi teknikle alınır ve bölge estetik,gizli bir dikişle kapatılarak saçlar taranır.

Ense Bölgesi Dikişi

Mikrogreft tekniği saç ekiminde son 4-5 yıldır uygulanmaya başlanan ve görüntü doğallığını hedefleyen özel bir tekniktir. Alınan saçlar folliküler ünite adını verdiğimiz 2,3 yada bazen 4 ve 5 li saç teli içeren yaşam üniteleri halinde köklerine ayrılır. Yaklaşık olarak her operasyonda 1000-3000 folliküler ünite(yaklaşık 2000 ila 9000 tek tel`e tekabül eder) hazırlanır. Yani ekilen her kök tek bir saç teli içermez.Çoğunlukla ikili yada üçlü haldedir.

Doğal Saç Çizgisi Oluşturulması

Doğal saç çizgisi ön hattaki köklerin düzensiz ve asimetrik olarak yerleştirilmesi esasına dayanır.Saçı hiç dökülmemiş bireylerde çok yakından incelersek bu asimetrik ve düzensiz saç dağılımını görebiliriz.

Saç Nakli Sonrası

Hazırlanan kökler, açılan kanallara ekilmesiyle işlem sona erer. Her seansta ortalama 2500 ile 3000 arasında saç kökü nakli yapılabilir. Operasyon Sonrası saçların çıkması 3 ile 6 ayı bulmaktadır. Ekilen bölümdeki saçlar iki hafta içinde dökülür ve kökler yeniden saç üretmeye başlar. Tüm köklerin üretimi tamamlaması yaklaşık 19 aydır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.