Menü

Niçin Saç Mezoterapisi

29 Nisan 2011 - Saç Mezoterapisi
Niçin Saç Mezoterapisi

NİÇİN SAÇ MEZOTERAPİSİ?

1. İlaçlar bölgesel olarak verilir.
2. Küçük dozlarda verilir.
3. Yan etkileri önemsiz sayılacak kadar azdır.
4. Sonuçlar hızlı ve etkilidir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?
Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarda  saçlı deriye uygulanabilir bir tedavi şeklidir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NASIL YAPILIR?
Ortalama 10 seans, her seans yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel mezoterapi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile uygulanarak yapılmaktadır. Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaçlar süratle etkisini gösterir.

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN DİĞER TEDAVİLERDEN FARKI NEDİR?
Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanılması, yan etki riskinin önemsiz sayılabilecek kadar az olması ve sonuçların hızlı ve etkili olmasıdır.

NEDEN SAÇ MEZOTERAPİSİ?
Zerk edilen ilaçlar uygulamada bölgesel olarak ve küçük dozlarda verilir. Yan etkileri önemsiz sayılacak kadar azdır. Sonuçlarının hızlı ve etkili olmasıdır.

 

SAÇ MEZOTERAPİSİ İLE TEDAVİ EDİLEBİLİR ALOPESİLER HANGİLERİDİR?
Alopecia Areata, AlopeciaTotalis (saçkıranlar), Androgenetik Alopecia (genetik erkek tipi saç dökülmesi).Diffüz Alopecia (daha çok kadınlarda görülen saç dökülmesi) gibi birçok nedene bağlı saç dökülmeleri…

SAÇ MEZOTERAPİSİ
Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarda saçlı deriye uygulanabilir bir tedavi şeklidir.

Ortalama 10 seans, her sene yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel mezoterapi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile uygulanarak yapılmaktadır. Seanslar haftalık, on beş günlük ve aylık periyotlarla yapılır. Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir.  Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir. Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanması, yan etki riskinin önemsiz sayılabilecek kadar az olması ve sonuçların hızlı ve etkili olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir