Menü

Acısız Saç Ekimi

25 Mart 2011 - Saç Ekim

Saç Ekiminde Geliştirilen Ameliyatsız ve Ağrısız Yöntem Sayesinde, Güzellik ve Saç Ekimi Merkezlerine Artık Erkekler de Kadınlar Kadar İlgi Gösteriyor

İzmir’deki bir güzellik ve saç ekim organizasyonunu AA muhabirine yaptığı açıklamada, saç ekimi konusunda yakın zamana kadar ameliyatlı yöntem uygulandığını, daha sonra fue yöntemi adı altında yeni bir yöntem geliştirildiğini anlattı.

Kök, yeni yöntemin ameliyatsız ve acısız olduğunu, hastayı rahatsız etmediğini ve mükemmel sonuçlar verdiğini söyledi.

Başın yan ve arka bölümünden mikro motor cihazı ile tek tek saç toplandığını ve toplanan saçların tasnif edilmesinden sonra açılan kanallara dikim yapıldığını ifade eden Kök, ‘Doktor tarafından yapılan saç ekiminden sonra ikinci gün muayene, kontrol ve pansuman var. Dördüncü gün saç yıkanıyor. Daha sonra hastanın merkez ve doktorla ilgisi kalıyor. 6’ncı ayın sonunda hastanın saçların normal düzeye geliyor’ dedi.

– YABANCI MÜŞTERİLER DE VAR-

Kök, söz konusu yöntemin uygulanmadığı dönemde, erkeklerin bilgi almak için geldiğini, ancak ameliyattan korkarak saç ektirmekten vazgeçtiğini, Fue yöntemi sayesinde operasyon sayısında ciddi artış olduğunu anlattı.

Yılda 400-500 kişinin saç ekimi için organizasyona başvuruda bulunduğunu dile getirdi, ‘Gelenler arasında Avrupalılar da var, Kazakistan’dan, Suudi Arabistan gibi ülkelerden adımızı duyup gelenler de var’ diye konuştu. Saçı olmadığı için çeşitli sıkıntılar yaşayanlar tanıdığını belirtildi. ‘Saç ektirme operasyonu bu tür insanlar için bence şart. Ayrıca internette arkadaşlık sitesinde fotoğrafınız 10 saniye içinde beğenilir ya da beğenilmez. Kelseniz kaybettiniz. Erkekler bunu görüyorlar ve kellikten kurtulmak istiyorlar’ dedi. Saç ekim ücretinin 2 bin lira ile 8 bin lira arasında değiştiğmektedir.

– SAÇ EKTİREN ERKEK KUAFÖRÜ-

Saç ekim sürecini Aa ekibinin takip ettiği erkek kuaförü 37 yaşındaki Kuaför, mesleği gereği birçok müşterisine saç bakımı ile ilgili bilgi verdiğini, daha önce saçının olmaması nedeniyle müşteriler tarafından inandırıcı bulunmadığını anlatarak şöyle konuştu:

‘Saçlar insanın öz güvenini besliyor. Saç olmadığı zaman hayatta dezavantajlısınız. Şimdi aynaya baktığım zaman huzurlu oluyorum. Aynayla barıştım. Eskiden fotoğrafım çekildiği zaman beğenmiyor, fotoğraflarımı siliyordum. Acısız bir yöntem, üstelik ekimden sonra her ortama güvenle giriyorum. Yıllardır saçımı ilk defa jöleliyorum. Müthiş bir duygu. Şimdi kadınlar benimle daha fazla ilgileniyor. İlk işim evlenmek olacak.’

(EFS-ATM-BAH-BŞK-ECN) – İZMİR (Anadolu Ajansı) 09.06.2010

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir